Milan Design Week co roku przyciąga miłośników wzornictwa z całego świata. Jednakże tydzień designu w Mediolanie to nie tylko wydarzenie branżowe, zamknięte w przestrzeniach targowych Salone del Mobile. Przez okrągły tydzień całe miasto dosłownie pulsuje designem, setki miejskich przestrzeni zmieniają się w tymczasowe wystawy, intrygujące ekspozycje, inicjatywy i liczne wydarzenia.

Brera design district

Brera to ekskluzywna dzielnica w centrum miasta i najbardziej tętniący życiem obszar Fuorisalone. Podczas Milan Design Week okoliczne  sklepy, studia, a nawet apartamenty w dzielnicy, wynajmowane są przez wystawców a lokalne firmy organizują specjalne imprezy i pokazy. Główne wydarzenia odbywają się na Via Solferino, Corso Garibaldi i sąsiadujących uliczkach.

Boffi / De Padova

Świetnie zaprojektowany showroom, manifestujący funkcjonalność i prostotę, od podłogi aż po sufit. Minimalistyczny szyk idealnie odzwierciedla styl głównego projektanta tego showroomu – Piero Lissoni. 900m2 powierzchni podzielono na strefę kuchni, łazienki, sypialni, garderoby i biura. Wnętrze zachowuje oryginalny charakter starego mediolańskiego mieszkania, jednocześnie tworząc miejsce przypominającej loft. Wszystko dzięki surowym ścianom i podłodze, wysokim oknom i otwartej przestrzeni.

Showroom H+O

Instalacja zatatuowana „Perfect Darkness” mieściła się w XVIII wiecznym mieszkaniu na trzecim piętrze przy via Solferino. Główne skrzypce grały tu płytki tworzone przez Studio projektowe H+O.  Mediolańskie mieszkanie przekształcono w przytulną instalację, w której płytki służyły raczej jako elementy architektoniczne niż czysto dekoracyjne: można je było zobaczyć we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu.

Salvatori – Instalacja Hidden Rooms

Projektantka Elisa Ossino przekształciła showroom Salvatori  w serię osobnych pokoi, gdzie każdy prezentował różne wzory, tekstury i rodzaje kamienia naturalnego Salvatori. Podczas spaceru po krętych korytarzach i ukrytych pokojach można było odkrywać kolejne zaskakujące pomieszczenia, bazujące na iluzji optycznej.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *