powierzchnie dekoracyjne Organoid

Ideą naszej firmy jest zaopatrywanie Was wyłącznie w produkty najwyższej jakośćekologiczne bezpieczne w użytkowaniu. Organoid to kolejna marka w naszej ofercie, której produkty są nie tylko trwałe, autentyczne, ale i bliskie naturze.

Pachnące powierzchnie dekoracyjne Organoid to nowatorskie i bardzo efektowne produkty wykonane z całkowicie organicznych składników, takich jak: alpejskie siano, płatki polnych kwiatów, kawa czy lawenda. Proces produkcji powierzchni dekoracyjnych Organoid jest prosty: naturalne materiały mieszane są z ekologicznym środkiem wiążącym a następnie delikatnie prasowane na odpowiednim podłożu. W ten sposób powstaje cienka warstwa, która w połączeniu z odpowiednim podłożem, czyli materiałem nośnym, tworzy gotowy produkt np.: płytę HPL, tapetę, czy panel akustyczny. Co najistotniejsze, do produktów Organoid nie dodaje się żadnych (sztucznych) aromatów ani barwników dzięki czemu powierzchnie pachną zgodnie z ich naturalnymi właściwościami.

Cenne surowce – z czego powstają powierzchnie Organoid?

ALPEJSKIE SIANO – główny składniki sporej części produktów Organoid. Do produkcji powierzchni na bazie alpejskiego siana wykorzystuje się naturalne materiały uprawne, zbierane na zboczach Wildspitze, najwyższej góry Tyrolu w Austrii. Ręcznie ścinane siano jest suszone na słońcu i kilkukrotnie obracane.  Różnorodność ziół i traw nadają mu delikatny zapach. Ręcznie nakładane kwiaty margaretki, płatki róż, chabrów czy lawendy wzbogacają i zdobią powierzchnię.

PŁATKI RÓŻ – pachnące i kolorowe płatki róż, do których nie są dodawane żadne substancje zapachowe ani barwniki. 

POROSTYW najczystszym powietrzu, na szczytach gór rośnie wyjątkowy porost, zwany brodaczką zwyczajną. Brodaczki są porostami bardzo wrażliwymi na zanieczyszczenie powietrza a jednocześnie odpornymi na wszelkie zmiany pogodowe.

SZKIELETY LIŚCI – szkielety liści drzewa kauczukowego. Wysuszony liść traci zieloną część i pozostaje sam jego szkielet. Delikatna struktura daje poczucie lekkości. 

WEŁNA – wełna tyrolskich owiec górskich jest starannie oczyszczana i przetwarzana na maszynach, które mają prawie 100 lat. Maszyny wprawiane są w ruch skórzanymi pasami, które to napędzane są górskim strumienie. 

MECH JASNOZIELONY ORAZ CIEMNOZIELONY – jeden z materiałów upcyklingowych. 

WANILIA / KAWA – surowce, które tworzą intensywnie pachnącą naturalną powierzchnię.

KORA – drobno mielona kora sosny, która jest wyrazista ze względu na czerwono-szary kolor na zewnątrz, natomiast cynamonowy od wewnątrz. 

PŁATKI CHABRA – kolor płatków chabra zachowuje swój wyjątkowy i bardzo intensywny odcień.

LAWENDA – lawenda znana jest od wieków ze swojego kojącego działania. Intensywny, naturalny zapach jest lekarstwem na niepokój oraz bezsenność. 

MIĘTA – chłodząca i orzeźwiająca mięta jest jednym z materiałów upcyklingowych. W produkcji używane są łodygi, które nie nadają się do produkcji herbaty.

ŁUSKI NASION SŁONECZNIKA I ORKISZU – materiał z upcyklingu.

Wszystkie powierzchnie Organoid dostarczane są w stanie nieobrobionym – czyli nie pokryte żadnym lakierem lub olejem. Dzięki temu zachowane są naturalne cechy produktu, zarówno zapachowe, dotykowe jak i wizualne. Aby spełnić bardzo wysokie standardy odporności na wodę, zarysowania, ścieranie czy działanie światła, powierzchnie Organoid można dodatkowo zaimpregnować konwencjonalnymi lakierami i olejami.

kolekcja tapet organoid

Naturalne tapety Organoid, poza tapetami z pełnym kryciem z alpejskiego siana, są teraz również dostępne w wersji „light” czyli z rzadziej rozsypanymi kwiatami i ziołami. Materiał nośny, w tym przypadku to papier z recyklingu z włóknem szklanym lub fizelina, prześwituje i jest częścią dekoru. Niezależnie od tego, czy są to pojedyncze liście, czy luźno rozrzucona mieszanka kwiatów, te delikatne tapety zachowują  typowy charakter produktów Organoid. Cała kolekcja tapet Organoid została doceniona przez radę ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i nominowana do grona finalistów konkursu Dobry Wzór.