Dlaczego Valchromat to coś więcej niż MDF?

W naszej ofercie znajdziecie wiele wspaniałych produktów, które pobudzają zmysły. Od niepowtarzalnych wzorów fornirów Alpi, po pachnące powierzchnie dekoracyjne Organoid. Dziś chcemy opowiedzieć Wam więcej o kolejnym wyjątkowym produkcie jakim jest Valchromat.

Valchromat to panel dekoracyjny wykonany z barwionych włókien drzewnych, jest to panel jednolicie barwiony w całej swojej masie czyli na wskroś. Płyty Valchromat dostępne są w 10 kolorach a wszystkie barwniki użyte do produkcji są ekologiczne. Płyty dostępne są w wielu rozmiarach i grubościach od 8mm po 30mm. Ponadto Valchromat to bardzo wszechstronny produkt – można go używać do produkcji autorskich mebli, zabudów kuchennych, paneli akustycznych, okładzin ściennych, projektów meblowych czy wykończenia wnętrz.

To co odróżnia Valchromat od MDFu to przede wszystkim gęstość płyt – Valchromat jest o 30% mocniejszy niż zwykły MDF a jednocześnie pozostaje łatwy w obróbce. Valchromat ma dużo większą odporność na wilgoć co sprawa, że nadaje się na wiele aplikacji, w tym łazienki. Ponieważ Valchromat jest barwiony w masie, nie wymaga bejcowania czy oklejania krawędzi. Ponadto wszelkie zadrapania czy drobne uszkodzenia można łatwo zeszlifować, bez widocznych zmian w kolorystyce.

Cechą charakterystyczną płyt Valchromat są widoczne drobne włókna drzewne, które podczas produkcji nie zaabsorbowały barwnika – to nadaje mu niepowtarzalny wygląd.

Valchromat to całkowicie ekologiczny produkt, wszystkie barwniki użyte do produkcji Valchromatu są organiczne, dostępne są certyfikaty fsc i pefc , panele podlegają całkowitemu recyklingowi  – włókna mogą być ponownie użyte lub mogą być użyte jako paliwo z biomasy co czyni Valchromat bardzo odpowiedzialnym produktem.

Valchromat to świetny materiał do frezowania. Valchromat jest łatwy w obróbce i wykańczaniu powierzchni. Można nadać mu właściwy kształt lub dekorację, uzyskać zaokrąglone elementy czy nowoczesne kształty.