wyrazisty fornir w kuchni

L’Ottocento to włoska firma tworząca wysokiej jakości kuchnie i rzemieślnicze meble, łącząca szlachetne techniki rękodzielnicze z nowoczesnymi metodami produkcji. Ich najnowszym projektem, współtworzonym we współpracy z firmą Alpi oraz makethatstudio, jest wyjątkowa kuchnia Archetipo.

Elegancka kuchnia w kolorze włoskiego orzecha tworzy piękne tło do wyrazistej wyspy, wykończonej oryginalnym fornirem ALPI Sottsass szary. Ukryta zabudowa kuchenna dyskretnie odsłoni się, gdy tylko otworzymy solidne fronty, idealnie integrujące się z panelami na ścianie. Długa wyspa, spoczywająca na trzech masywnych nogach, na końcu zmienia się w wygodny barowy stół.

fornir

Fornir, jako główny element kuchni, został wybrany ze względu na swój naturalny wygląd, wszechstronność wzornictwa  oraz trwałość. Głowna i najbardziej wyrazista część kuchni, czyli wyspa kuchenna oraz ukryte szafki, zostały pokryta kultowym  fornirem ALPI zaprojektowanym przez mistrza włoskiego designu, Ettore Sottsass’a. Fornir Sottsass, w tym przypadku w odcieniu szarości, wyróżnia się zaakcentowanymi słojami, które pięknie rozkładają się na jasnoszarym arkuszu forniru.

Fornir Sottsass dostępny jest w naszej ofercie w czterech kolorach: szarym, pomarańczowym, czerwonym i brązowym.

zdjęcia via Alpi.it / makethatstudio.com / www.lottocento.it/

© makethatstudio s.r.l.s.