Alpi i projektant Martino Gamper znów tworzą wspólnie. Tym razem Gamper zaprojektował instalację ‘Disco Carbonara’, którą zaprezentował na wrześniowym Festiwalu Designu w Londynie. Kolorowa fasada powstała z kawałków odpadowego drewna Alpi.

Instalacja ‘Disco Carbonara’ prezentuje ogromną, kolorową fasadę, za którą, dociekliwi odwiedzający mogli odkryć niewielką dyskotekę, czyli pomieszczenie mieszczące zaledwie garstkę ludzi. Sama instalacja przedstawia subtelną granicę między tym, co widzimy, a tym, co kryje się za niąW rzeczywistości projekt czerpie inspirację z legendy o wioskach potiomkinowskich, fikcyjnych wsiach zbudowanych przez księcia Grigorija Aleksandrowicza Potiomkina tylko po to, aby zaimponować swojej kochance Katarzynie Wielkiej podczas podróży w 1787 roku.

Do stworzenia instalacji Gamper wybrał odpadowe drewno Alpi, które nie nadawało się do  wykorzystania w produkcji. Decydując się na odpadowe fragmenty drewna Gamper po raz kolejny pokazał sposób w jaki tworzy: najpierw dekonstrukcja, mieszanie i na końcu ponowne składanie w całość, w celu przywrócenia nowego życia i wartości zapomnianemu materiałowi.

Jak mówi sam artysta: „Stworzenie czegoś tak dużego, kolorowego i trwałego a zarazem taniego i szybkiego w produkcji, było nie lada wyzwaniem

Jak mówi sam artysta: „Stworzenie czegoś tak dużego, kolorowego i trwałego a zarazem taniego i szybkiego w produkcji, było nie lada wyzwaniem

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *